Riigikogus toimuval seminaril esitletakse ülevaadet Eesti talendipoliitika hetkeseisust (15/04/2014)

15.04.14


Homme, 16. aprillil Riigikogus toimuval talendipoliitika seminari esitletakse mitut värsket analüüsi kõrgelt kvalifitseeritud välistööjõu juhtimisest Eestis ja uussisserändajate kohanemise toetamisest. Seminari korraldab mõttekoda Praxis koostöös Riigikogu majanduskomisjoniga Läänemere piirkonna programmi toetusel.

Seminari fookuses on talendipoliitika kui horisontaalse poliitikavaldkonna hetkeseis Eestis. Talentidena peetakse silmas kõrgelt kvalifitseeritud tööjõudu, eeskätt välispäritolu töötajaid ja ettevõtjaid, rahvusvahelisi üliõpilasi ja teadlasi ning samuti välismaal elavaid eestlasi.

„Et lahendada Eestis kõrgelt kvalifitseeritud tööjõu probleemi hoogsamalt, tuleb riigi tasemel teha põhimõttelisi kokkuleppeid ja seada prioriteete,“ märkis seminari juhtiv Annika Uudelepp mõttekojast Praxis. „Soovime antud seminariga tuua ühtsesse inforuumi nii poliitikakujundajad, ettevõtjad, ülikoolid kui ka vabaühenduste esindajad ning pakkuda välja soovitusi, kuidas talendipoliitikat Eestis edasi arendada,“ lisas Uudelepp. Seminaril osaleb 80 valdkonna arendamisega seotud inimest eri sektoritest.

Seminaril tutvustab Praxise analüütik Laura Kirss peagi valmiva Eesti talendipoliitika analüüsi tulemusi, keskendudes ettekandes talendipoliitika juhtimise hetkeseisule ja arenguvajadustele. Välisekspert Marcus Andersson Rootsist annab ülevaate talendipoliitika juhtimise võimalikest mudelitest ja jagab praktilisi soovitusi välismaalt pärit töötajate riigis kohanemiseks.  Kats Kivistik Balti Uuringute Instituudist tutvustab värske uussisserändajate kohanemist käsitleva uuringu tulemusi ning võimalikku lähenemist sisserändepoliitikale.

Seminari „Kõrgelt kvalifitseeritud välistööjõu juhtimine Eestis" ettekandeid ja neile järgnevat arutelu saab jälgida otseülekandena Riigikogu koduleheküljel homme kell 9.30-13.00.

Seminar on osa Läänemere piirkonna programmi projektist One Baltic Sea Region, mis keskendub Läänemere-äärsete riikide tuntuse suurendamisele. Üheks alategevuseks on piirkonna majandusliku konkurentsivõime suurendamine selle kaudu, et piirkond oleks atraktiivne kõrgelt kvalifitseeritud tööjõule.

Ajakirjanikel on võimalik esinejaid intervjueerida peale arutelude lõppu kell 13.00. Riigikogu hoonesse (Lossi plats 1a) sisenemiseks tuleb kaasa võtta isikut tõendav dokument ning läbida turvakontroll.

Ajakava:

09.00 – 09.30      Kogunemine                       

09.30 – 09.40      Avasõnad Riigikogu majanduskomisjoni ja Praxise esindajatelt

09.40 – 10.20      Talendipoliitika juhtimise erinevad mudelid, Marcus Andersson (Tendensor, Rootsi)

10.20 – 10.45      Talendipoliitika senine juhtimine Eestis, Laura Kirss (Praxis)

10.45 – 11.00      Kohvipaus

11.00 – 11.30      Mudel talendipoliitika sekkumise planeerimiseks, Marcus Andersson (Rootsi)

11.30 – 12.00      Eesti sisserände poliitika võimalik lähenemine ning sisserändajate tugiteenuste      arenguvajadused, Kats Kivistik (Balti Uuringute Instituut)

12.00 – 12.45      Arutelu ja kokkuvõte

 Seminari töökeel on eesti keel, kuid välisesineja ettekanne on ingliskeelne (tõlketa). 

 

Kontakt

Laura Kirss

Praxise haridusprogrammi juht

laura.kirss(at)praxis.ee

 

Eneli Mikko

Praxise kommunikatsioonijuht

info(at)praxis.ee

+372 5196 1097